A+ R A-

Krwiodawstwo

 

Będąc Dawcą decydujesz się bezinteresownie pomagać potrzebującym. Oddajesz bezcenny dar – swoją krew, która ratuje życie. ❤️🩸Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ostatnie dwa lata były wyjątkowo trudne.Mimo to Honorowi Dawcy Krwi, jak zawsze stanęli na wysokości zadania! ❤️ Nasze Szkolne Kole Krwiodawców powiększyło się o nowe osoby. Witam Was serdecznie. W piątek 17 września nasi krwiodawcy uczestniczyli w Piskim Poborze krwi zorganizowanym przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Szczególne podziękowania kieruję do pań: A. Czartoryjskiej, B.Dobrzyckiej , M. Filipkowskiej, K. Grosfeld-Brzostowskiej , J.Nidzgorskiej, A.Trupacz oraz kl. 2 HI za ciasta i soki.

Dziękuję również p. M.Maciak oraz paniom z obsługi za pyszne ciasta i kanapki. Dzięki Waszym dobrym i szczodrym serduszkom nasi krwiodawcy byli zabezpieczeni w drugie śniadanie oraz coś słodkiego.

Dziękujemy Wam za chęć i gotowość niesienia pomocy.
Dziękuję również panu Mariuszowi Charubinowi za pomoc i wsparcie logistyczne. Współpraca z tak profesjonalną osobą to czysty zaszczyt.
 

 
 
Wspaniale, że jesteście z nami! Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro! ❤️🩸 Opiekun SzkK Beata Bazydło
 
 

 

Narodowe Czytanie

 

Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w naszej szkole odbyło się we wtorek 14 września w bibliotece szkolnej z udziałem naszych wspaniałych polonistek (pani Elżbiety Gromadzkiej, Justyny Nidzgorskiej oraz pani Anny Trupacz) i uczniów ( Zuzanny Plony, Doroty Szablak oraz Jakuba Łabędź).

 

 

 

 

 Za część organizacyjną odpowiedzialna była pani pedagog Beata Bazydło. Dekoracje i wystrój to dzieło nauczyciela biblioteki pani Beaty Dobrzyckiej. Część techniczna- pan Grzegorz Puchalski i Bartosz Wiergoliński. Lekturę, podczas której w postacie dramatu wcielili się nasi nauczyciele i uczniowie poprzedziła prezentacja twórczości Zapolskiej zaprezentowana przez uczennicę kl. 3Żg Monikę Rydel.

 

 

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy maturalnych, klasy trzecie i drugie.

Narodowe Czytanie to „odświeżenie naszej kultury, literatury, historii i podtrzymanie tego, co jest dla nas najistotniejsze - polskiej tradycji i polskiego patriotyzmu”. „Idea, która zrodziła się dziesięć lat temu i która jest rozpowszechniona na całym świecie, do której włączają się szkoły i organizacje polonijne, jest doskonałym elementem promocji i utrzymania tradycji i kultury polskiej”.

Fotorelacja to dzieło pana Jarosława Janułajtys.

Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie, pomoc i udział. Zapraszam za rok, gdzie lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.